Jumbo Sepetli Vinç

Jumbo Sepetli Vinç

6761

Jumbo Sepetli Vinç

Yüksek mesafelerde çalışılması gerektiğinde çalışanları ve ekipmanları güvenli bir şekilde yukarıya taşıyan araçların başında jumbo sepetli vinç gelmektedir. İş güvenliği noktasında son derece önemli olan bu araçlar, hemen hemen bütün koşullarda kullanılabilmektedir. Fuar alanlarının hazırlığı, dış cephe temizliği ve binaların bakım ve onarım gibi işlemlerinde tercih edilmektedir. Yapılacak işin ve kullanılacak alanın durumuna göre seçilmesi gerekmektedir. Çalışanlara güvenli bir ortam sunan jumbo sepetli vinçler, yüksek ve riskli alanlar tercih edilmektedir.

Tahmin edileceği gibi yüksek alanlarda çalışmak pek çok kişi için zor olabilir. Aynı zamanda yüksek alanlarda çalışmanın her zaman ciddi riskleri bulunmaktadır. Özellikle iş kazalarının çok sık yaşadığı bu sektörde pek çok işi çalışmalarında jumbo sepetli vinç ürünlerini tercih etmektedir. Çeşitli özellikleri bulunan bu ürünler daha önce de belirttiğimiz gibi kullanım alanında göre kiralanmaktadır. Bu araçları kiralarken, yük taşıma kapasitesini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Çeşitli ekipmanlarla çıkılması imkânsız olan alanlarda yardımcı olan sepetli vinçler, her zaman çalışanların işlerini kolaylaştırmaktadır. Bununla beraber bu vinçler rahat bir şekilde kullanılmaktadır.

Çalışma Alanında Doğru Vinç Tercihi

Büyük kamyonlara monte edilen jumbo vinç ürünleri, uzman bir operatör tarafından yönlendirilmektedir. Vinç ucundaki sepet, çalışma alanına göre istenilen yere sabitlenmektedir. Dengenin sağlanması için de kamyonun alt kısmında bulunan dört adet ayak toprağa monte edilmektedir. Bu şekilde yüksek alanlarda çalışan kişilerin minimum düzeyde sarsılması sağlanır.

Kaza riskini minimuma indiren bu araçlar, yüksek yapılarda güvenli bir şekilde çalışmayı oldukça kolaylaştırmışlardır. Bu araçlar 75 metreye kadar ulaşabilmekte ve aynı zamanda kendini 180 derece döndürebilmektedir. Bu şekilde kamyon hareket etmeden istenilen yere ulaşmak mümkündür.

Jumbo sepetli vinçleri kiralayarak çalışmak isteyen kişiler mutlaka, bu alanda gerekli araştırmaları yapmaları gerekmektedir. Yapılacak olan her türlü işlem için, vinç bulmak mümkündür. Fakat bu vinçlerin mutlaka doğru bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Geniş alanlarda ve ağır yüklerle çalışılması gereken vinçlerin kimisi hareketli kimisi de sabitlenebilmektedir. Jumbo sepetli vinçler konusunda titiz bir şekilde araştırma gerçekleştirerek, size uygun vinci bulabilirsiniz.

f Hemen Bizi Arayın