Makaslı Platform

Makaslı Platform

5778

Makaslı Platform

Binaların dış ve iç duvarlarına yapılması gereken temizlik ve tadilat işlerinin kolaylıkla yapılması sağlayan araçlara makaslı platform denilmektedir. İstenilen her yere ulaşımı sağlayan makaslı platformlar son derece güvenilirdir. Bulunduğu yerden yukarıya doğru yükselmesi sebebiyle, günümüzde pek çok alanda da tercih edilmektedir.

Makaslı platformların belirli yükseklikte kullanılabilmektedir. Bu sebeple fazla yükseklik gerektirmeyen işlerde tercih edilmektedir. Bu makinelerin kullanımı tamamen nitelikli ve eğitimli personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Makaslı Platform Çeşitleri

Makaslı platform daha öncede belirttiğimiz gibi bina içinde ve bina dışında da kullanılabilmektedir. Ancak makaslı platformun kullanım alanları farklılık göstermektedir. Bina içerisinde kullanılan bu araçlar akülüdür. Bu sebeple bina içerisinde sessiz çalışarak, kimseyi rahatsız etmemektedir.

Bina dışında genellikle zor koşulların olması sebebiyle dizel motoruyla çalışmaktadır. Akülü hallerine göre daha fazla ses çıkaran makaslı platformlar istenilen yüksekliğe erişmesi sebebiyle de çeşitli güvenlik önlemleri alınmıştır. Engebeli bölgeler ve arazilere uygun bir şekilde üretilmesi sebebiyle günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır.

Makaslı Platformlar Ne Kadar Yüksekliğe Ulaşabilir?

“Makaslı platformlar ne kadar yüksekliğe erişebilir?” sorusu çok fazla sorulmaktadır. 3 ile 16 metre arasındaki yüksekliklere erişebilen bu araçlar, 16 metreden daha fazla kullanım durumu gerektiğinde devreye farklı makineler girmektedir. Fakat 3 ile 16 metre yükseklik arasında güvenilir bir şekilde kullanılacak olan makinelerin başında, makaslı platformlar gelmektedir. Bu araçlar olumsuz hava koşullarında bile sağlam bir şekilde durabilmektedir.

Makaslı Platform Kullanım Alanları

Makaslı platform ürünleri çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bu alanları kısaca şu şekilde sıralayabiliriz: Temizlik, yüksek yerlere erişim, tadilat, boya, inşaat vb. Bunun dışında ev yenileme, otel ve eğitim merkezlerinde de tercih edilmektedir.

Olabilecek herhangi bir olumsuzluk durumlarında kilitlenebilen bu fren mekanizmaları tamamen güvenli bir kullanım sağlayabilmektedir. Eğlence alanında da insan boyunun erişemeyeceği yüksekliklere süslemeler yapan makaslı platformlar genellikle güvenli olması açısından tercih edilmektedir.

Bütün bu hizmetleri sunabilen makaslı platformlar aynı zamanda işçilerin güvenliğini de sağlamaktadır. İşlerin daha kısa sürede bitmesini sağlayan bu araçlar, kullanım açısından da son derece avantajlıdır.

f Hemen Bizi Arayın