Sepetli Platform

Sepetli Platform

6121

Sepetli Platform

Günümüzde sepetli platform çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Bu iş makinelerinin bu kadar çok tercih edilmesindeki en temel sebep, çalışanlara sağlamış olduğu avantajlardır. Sepetli platform, kullandığı alanlarda çalışanlara büyük katkılar sağlamaktadır. Sepetli platform kullanarak hem iş gücünden kısarak maliyet düşürebilir, hem de işlerinizi kısa sürede halledebilirsiniz. Bunları ancak sepetli platformlar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Sepetli Platform Nerelerde Kullanılır?

İnşaat için eşya, ev ya da dükkân taşırken, sepetli platformlara ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaca göre her alanda kullanılabilen sepetli platformlar iş makineleri olarak bilinmektedir. Makinenin sepetli olması çalışılan alanlarda büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

20 metre il 70 metre arasında yükseklik çeşitlikleri bulunan sepetli platformlar farklı alanlarda kullanılmaya uygun bir şekilde üretilmiştir. Sepetli vinç adıyla da bilinen sepetli platformlar küçük boyutları, verimli iş yapabilmesi ve kolay ulaşılabilir olması sebebiyle genellikle inşaat alanlarında tercih edilmektedir. Bunun dışında enerji nakil hattı ve itfaiyeciler de bazı durumlar sepetli platformları tercih edebilmektedir.

Güvenlik, maliyet ve zaman açısından da oldukça avantajlı olan sepetli platformlar daha öncede bahsettiğimiz gibi daha çok inşaat alanlarında kullanılmaktadır. İşçilerin can güvenliğini sağlayan bu makineler genellikle kiralanmaktadır.

Sepetli Platformun Önemi

Her iş dalında olduğu gibi, sepetli platformlarda da işçi sağlığı son derece önemli bir konudur. İstenmeyen kazaların inşaat alanında ölümle sonuçlanabilmesi sebebiyle, sepetli vinç (sepetli platform) ile çalışanların sağlığı ve güvenliği ilgili kanunun bölümlerinde belirtilmektedir.

Sepetli platformların çalışma esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar ya da acil durumda yapılması gerekenler vinç operatörlerinin bilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Sepetli Platform Bakımı

Üretici firma tarafından sepetli platform bakımı düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Bunun dışında günlük, haftalık ya da aylık olarak kontrol işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Sepetli platformların hidrolik aksağındaki en ufak yağ kaçağı bile, tehlikeli durumların oluşmasına zemin hazırlayabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için bu araçların bakımının kesinlikle ihmal edilmemesi ve düzenli olarak yapılması gerekir.

Makine mühendislerinin önderliği ile sepetli platformların bakımı, teknik personeller tarafından yapılmaktadır. Yapılan bakımların düzenli olarak kayıt altına alınması, oluşabilecek ya da oluşa arızaların takibi konusunda önemli olabilmektedir.

f Hemen Bizi Arayın